אודות

ההיסטוריה של רושדי תעשיות מזון והמותג האהוב והמוביל בתחומו – בארכה, שזורים, בהיסטוריה של מדינת ישראל. הכל התחיל ביום בהיר בשנת 1983, כשממשלת ישראל פנתה לחברות ישראליות מצליחות מחד וליזמים מובילים במגזר הערבי מאידך במטרה לייצר שיתופי פעולה מסחריים.

״אנו שואפים להוביל את תרבות המזון והאוכל הערבי בישראל.״

״אנו מאמינים שבאמצעות מזון ניתן לחבר אנשים ותרבויות.״

ההסטוריה שלנו

הכל התחיל ביום בהיר בשנת 1983

הכל התחיל ביום בהיר בשנת 1983, כשממשלת ישראל פנתה לחברות ישראליות מצליחות מחד וליזמים מובילים במגזר הערבי מאידך במטרה לייצר שיתופי פעולה מסחריים.

חזונה של ממשלת ישראל מתממש במיזם אחד בודד, ומוליד ב-1984 שיתוף פעולה מוצלח, מצליח וארוך טווח בין יהודים וערבים בצורת מפעל לייצור טחינה.

לראשונה בישראל, מיוצרת טחינה ערבית אסלית אמיתית.

הציבור הישראלי מתאהב בטחינה הערבית, המייצגת את מיטב המטבח הערבי המסורתי, מתמכר ומאמץ אותה.

המפעל המשותף הופך לייצרן טחינה וחלבה מהמובילים בשוק, בין היתר גם של מותג הטחינה האיכותי - "תלמה".

במהלך 20 שנות דו-קיום מוצלחות, עובר המפעל שינויים. ביניהם: תלמה נרכשת ע"י קונצרן הענק יוניליבר. כיצרנית של חברת יוניליוור הבינלאומית, עמדה רושדי בתקני ייצור ואיכות קפדניים, בסטנדרטים בינלאומיים, ובאימוץ טכנולוגיה מערבית מתקדמת תוך שהיא שומרת מכל משמר על מיטב המסורת הערבית, העומדת בליבת שיתוף הפעולה.

בשנת 2004 יונילבר העולמית מחליטה להתמקד בעסקי הליבה ונפרדת ממשפחת באשיר. כך הופכת רושדי תעשיות מזון לחברה פרטית המנוהלת ע"י המשפחה.

1983

השקת מותג אל הילאל

אל הילאל, ("ירח"), מוביל את השוק עם הסיסמה "אל הילאל ממשפחה טובה".
אל הילאל נוסד במיוחד כדי לפנות לאוכלוסייה הערבית, ומציע היום מגוון רחב של מוצרים איכותיים, בריאים וטבעיים בקטגוריות החלבה והטחינה .

1986

משפחת באשיר יוצאת לדרך עצמאית נפרדת מתלמה ומקימה את מותג בארכה

בשנת 2004 יונילבר העולמית מחליטה להתמקד בעסקי הליבה ונפרדת ממשפחת באשיר. כך הופכת רושדי תעשיות מזון לחברה פרטית המנוהלת ע"י המשפחה.

ברושדי תעשיות מזון רואים בפרידה מיוניליבר הזדמנות לצאת לדרך חדשה ומשיקים את: בארכה. טחינה ערבית אותנטית המנגישה לצרכן הישראלי חוויה אוריינטלית משובחת ומקרבת לבבות. בהמשך פותחה גם סדרת חלבה בארכה.

כניסתם של סדרות הטחינה והחלבה של בארכה מגדילה את נתח השוק, והמודעות ההולכת וגוברת לערך הבריאותי הגבוה של גרעיני השומשום (המכונים ע"י אנשי המקצוע אוצר בריאותי), מביאה לגידול הצריכה בקרב הצרכן הישראלי.

המותג בארכה תופס את מקומו כמותג מוביל, איכותי ומקצועי לצד המותג 'אל הילאל' של רושדי - מותג מבוסס מוביל ואהוב במגזר הערבי.

2006

הקמת המפעל הגדול ביותר בעולם לטחינה וחלבה באזור תעשיה אלון תבור

בשנת 2011 עובר המפעל מערערה אל המפעל החדש – הגדול (12.5 דונם) מסוגו בעולם באלון תבור. קווי הייצור המתקדמים במפעל החדש, העובד על-פי סטנדרטים בינלאומיים מהגבוהים בתעשיית המזון, מאפשרים לרושדי לתת מענה לביקוש ההולך וגדל.

2011

חדשנות מוצרית ייחודית , השקת חטיפי חלבה

חלבה בקטנה היא בדיוק אותה החלבה שכולנו מכירים ואוהבים מהילדות, פשוט... בקטנה!
כך אפשר ליהנות מחטיף חלבה משובחת ונימוחה, במרקם קטיפתי ובמבחר טעמים נפלאים: פיסטוק, לוז , וניל ושוקו וניל.
חלבה בקטנה מבוססת על טחינה בארכה גולמית מקורית, ללא חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל וללא גלוטן, ומיוצרת בתהליך אותנטי המשמר את אופן ההכנה המסורתי העובר מדור לדור. בקיצור, כל מה שטוב בחלבה - בקטנה!
והכי חשוב - רק 99 קלוריות ליחידה - בדיוק במידה הנכונה כדי ליהנות מכל הבריאות שבחלבה!

2012

בשנת 2016 השיקה בקבוק לחיץ של טחינה גולמית מעודנת ומוכנה לאכילה, במרקם קטיפתי.

טחינה גולמית מעודנת של בארכה נטחנת בטכנולוגיה ייחודית ואריזה ייחודית– פטנט רשום, המעניקה מרקם חלק ומעודן ומאפשרת שימוש במוצר ללא צורך בהכנה מוקדמת – הקלות שבבריאות:

מוכנה לשימוש – ללא צורך בהכנה מוקדמת.
מוגשת בבקבוק לחיץ חדשני -פטנט רשום, המתאים להגשה.
בעלת טעם מעודן המשדרג כל מנה: ירקות טריים ומבושלים, פירות, מעדנים ותבשילים.
מרקם מעודן – גרעיני השומשום נטחנים בתהליך ייחודי המעניק לטחינה מרקם מעודן ומאפשר שימוש מיידי במוצר.
100% גרעיני שומשום –ללא חומרים משמרים, ללא צבעי מאכל וללא מלבינים.
צפיפות תזונתית גבוהה – אין צורך למהול את הטחינה במים ועל כן אנו מקבלים את הערכים התזונתיים הגבוהים כפי שהם מצויים בגרעיני השומשום.

2016

שיווק לחו"ל והקמת מותג Mighty Sesame

ב 2018 התחלנו את שווק מוצרינו , הטחינה וגם החלבה בארצות הברית תחת המותג Mighty Sesame . כיום , המותג שלנו הוא אחד ממותגי הטחינה הגדולים והצומחים ביותר בארצות הברית .

2018
1983
1986
2006
2011
2012
2016
2018

המשפחה שלנו

ברוכים הבאים למשפחת באשיר-משפחה ערבית מסורתית שורשית ומכובדת באזור המשולש.

לאב המשפחה – אבו רושדי שמונה ילדים: ארבעה בנים וארבע בנות. אבו רושדי, עסק במסחר עוד לפני קום המדינה.

עם קום המדינה ניהל את לשכת התעסוקה באזור המשולש ובמקביל למד עברית באולפן באור עקיבא.

לאחר השירות הממשלתי נכנס לעסקי הטקסטיל עם חברת לודז'יה.  בשנת 1984 הקים את השותפות עם תמ"י תעשיות מזון (לינק), כחלק ממיזם משלתי לשיתוף פעולה מסחרי בין ערבים ליהודים. לצורך המיזם, שלחו השותפים, את איברהים באשיר, בנו הצעיר של אבו רושדי, ללמוד את סודות ייצור הטחינה בשכם. הסביבה הערבית המסורתית שערכים כמו מתן כבוד והכנסת אורחים חרוטים על דגלה יחד עם  הפתיחות להתפתחויות העולם המודרני, ברושדי תעשיות מקפידים להיות עם היד על הדופק, ולהתעדכן בכל הטרנדים של עולם המזון . השילוב של מסורת לצד מודרניזציה, עבר לצד הווה, עתיק לצד מתחדש – מאפיינים את החברה לאורך כל השנים ועוברים כחוט השני בכל פעילותה. כך למשל, במפעל החדש של חברת רושדי קווי ייצור מהמתקדמים בעולם מבחינה טכנולוגית אך יחד עם זאת, הטחינה עצמה מיוצרת בשיטה המדמה את השיטה המסורתית באמצעות אבני ריחיים.

משפחת באשיר חיה נושמת ומדברת את המטבח והתרבות הערבית ומשמרת מזה דורות את מסורת המטבח הערבי-האתני. היא פועלת ללא הפסקה לקירוב הציבור הישראלי לתרבות המזון הערבית והחוויה האוריאנטלית, ומאמינה שבאמצעות מזון ניתן לחבר אנשים ותרבויות.

בקרת איכות וכשרויות

סדרת בדיקות בקרת איכות קפדנית בהתאם לתקנים בינלאומיים מחמירים מלווה את תהליך הייצור במפעל, החל מחומרי הגלם והאריזות וכלה במוצר המוגמר המשווק בחנויות. קיימת הקפדה על שימוש בחומרי הגלם הטובים והאיכותיים ביותר על מנת להבטיח את איכות המוצרים.

המפעל מאושר ע"י משרד הבריאות והמכון לבקרה ואיכות. רושדי פועלת באישור ובקרה של תווי התקן המחמירים ביותר בתחום המזון :

  • תקן ISO 9001  – אישור בינלאומי ממכון התקנים, המעיד על מערכת האיכות של מפעל רושדי תעשיות מזון בע"מ, שנמצא מוסמך ומתאים לדרישות תקן מחמירות בניהול ייצור ובקרה.
  • תקן HACCP – בטיחות המוצר – תכנית עקרונות שמטרתה להבטיח כי תהליכי הייצור והתהליכים תומכי הייצור ממזערים את הסיכונים הבריאותיים הכרוכים בייצור המוצר ובצריכתו.
  • תקן GMP – תקן לתנאי יצור נאותים. התקן מעיד כי תנאי הייצור במפעל עומדים בדרישות משרד הבריאות מבטיחים את איכות ובטיחות המוצר.
  • BRC – תקן אירופאי מחמיר לאיכות ובטיחות המוצר
  • SMETA / SEDEX – תקן לאחריות חברתית

 

כשרות : 

כל מוצרי בארכה הם בהשגחת בד"צ העדה החרדית  ובד"צ בית יוסף . בנוסף לאלה, מוצרי הטחינה הם בכשרות של רבנות עמק יזרעאל והחלבה של רבנות חוף השרון .